Vybrané destinace

 • Letiště Albuquerque (ABQ) leží v USA, ve státě Nové Mexiko, asi 6 km jihovýchodně od města Albuquerque. Autobus ABQ Ride jede od letiště přímo do centra Albuquerque. Airport Shuttle a Sunport Shuttle provozují dopravu na předem určená místa. Do Santa Fe vás pak odveze Sandia Shuttle Express.

 • Letiště Alicante (ALC) leží ve Španělsku, 11 km jižně od města a má jeden terminál. Autobus veřejné dopravy C9 jezdí každou hodinu mezi letištěm a autobusovým nádražím. Autobusy do Alicante staví přímo před letištní halou.

 • Letiště Alma-Ata  Almaty (ALA) má 1 terminál. Nachází se cca 20 km severovýchodně od Almaty (1,2 mil obyv.), dříve hlavního města středoasijského Kazachstánu; od roku 1997 je hlavním městem této rozsáhlé země Astana. Veřejná doprava z letiště: autobus č. 79; ve městě jezdí autobusy a trolejbusy. Veřejná doprava zajíždí i do okolních turisticky zajímavých středisek, např. horského střediska Medeo.

 • Letiště Amsterdam Schiphol leží v Holandsku 14 km od Amsterdamu a patří mezi největší vzdušné přístavy v Evropě. Spojení s centrem města zajišťují vlaky, stanice je přímo v terminálu. Vlak odjíždí každých 15 min na Amsterdam Centraal Station. Do centra Amsterdamu vás rovněž odvezou autobusy 197 a 370, které odjíždějí z nástupiště A7 před příletovou halou 2.

 • Omlouváme, obsah bude vytvořen později.
   

   

 • Letiště Ankara Esenboga Airport (ESB) leží 33 km severně od centra Ankary. Má jeden terminál, slouží domácím i mezinárodním letům. Do Ankary se dostanete autobusy společnosti HAVAS. které jedou z letiště ke kanceláři Turkish Airlines a k centrálnímu nádraží, doba přepravy je asi 45 min. Potřebujete-li přespat na letišti v Ankaře, můžete zvolit Esenboga Airport Otel.

 • Letiště Antalya (AYT) leží v Turecku 14 km od Antalye, nejdůležitějšího města tureckého mediteránského  pobřeží. Mezi letištěm a městem Antaya neexistuje žádná veřejná doprava. Cestující odvážejí zejména autobusy cestovních kanceláří nebo hotelové shuttly. Doprava z letiště do konkrétních destinací se dá objednat u agentur Kesit Tourism nebo Antalya Touristic.

 • Letiště Antwerp (ANR) leží v Belgii a je pro svou polohu u městečka Deurne nazýváno také jako Letiště Deurne. Leží 6 km jihovýchodně od Antverp. Je domovskou základnou low cost společnosti CityJet (dříve VLM Airlines).

 • Mezinárodní letiště Astana (TSE) má 1 terminál. V roce 2005 byla dokončena jeho rekonstrukce. Leží jen 12 km jihovýchodně od hlavního města Kasachstánu Astany (přes 600 tis. obyv.) v centrálním Kazachstánu u řeky Išim.

 • Athenské Eleftherios Venizelos International Airport (ATH) leží v Řecku, 33 km JV od Athén a má dva terminály. Do Athén se dostanete linkou vlaku na centrální nádraží Larissis a dále k přístavu Pireus. Do města se z letiště dopravíte i linkou metra. Autobusy společnosti KTEL jedou z letiště od hlavního terminálu do centra Athén na Markopoulo and Rafina, další linky vás dopraví do stanic Lavrio, Kalyvia a Keratea.

 • Letiště Atlanta (ATL) leží v USA 15 km od Atlanty a má 2 terminály, které propojujue přepravní systém. Pro dopravu do Atlanty z letiště můžete využít vlaky MARTA, který vás zavete do centra Atlanty a odtud jsou dostupné další části města. Z letiště od Terminálu North odjíždějí také autobusy Greyhound Flightlink do Atlanty i dalších měst v okolí.

 • Letiště Auckland (AKL) leží na Novém Zélandu, asi 21 km jižně od Aucklandu. Má 2 terminály a ačkoli jsou v docházkové vzdálenosti, můžete použít i autobus. Pro cestu do centra Aucklandu můžete využít Airbus, zatímco autobusy MAXX  jedou nejen do centra Aucklandu, ale i do dalších měst v regionu.

 • Letiště Baku Bina (BAK), celým názvem letiště Gejdara Alijeva, leží 25 km východně od Baku, hlavního města Ázerbajdžánu, u města Bina. Cestujícím slouží 2 terminály.  Dvoumilionové Baku leží na pobřeží Kaspického moře na Apšeronském poloostrově. Dopravu z letiště zajišťují autobusy a maršrutky, které vás dopraví ke stanicím spolehlivého místního metra. Baku jako největší přístav Kaspického moře má trajektové spojení do Turkmenistánu a Íránu.

 • Letiště Denpasar Ngurah Rai Airport Bali (DPS) leží v Indonésii, na ostrově Bali asi 15 km od města Denpasar. Z letiště jezdí autobusy do stanicice Tegal v Denpasaru, možná je i doprava minibusy. Hotely na letišti nejsou, ubytování musíte hledat v samotném Denpasaru.

 • Omlouváme, obsah bude vytvořen později.

 • Letiště Suvarnabhumi International Airport (BKK) leží v Thajsku u města Racha Thewa v provincii  Samut Prakan, 30km východně od Bangkoku. Letiště má jeden terminál, do kterého jsou soustředěny vnitrostátní i mezinárodní lety. Z letiště do Bangkoku se dostanete autobusem, na místo odjezdu autobusů se od terminálu dostanete letištním shuttlem.

 • Letiště v Barceloně (BCN) leží ve Španělsku, 12 km JZ od Barcelony. Má 3 terminály, čtvrtý je stále ve výstavbě. Příměstským vlakem se dostanete do Barcelony na Estació de Franςa linkou č. 10. Autobus pod názvem Aerobus vás dopraví na Plaça de Catalunya, místo odjezdu autobusu je před terminály. Od terminálů B a C odjíždí autobus č.

 • Letiště Aeroporto di Bari "Karol Wojtyla" (BRI) leží asi 8 km severozápadně od města Bari v jižní Itálii. Slouží zejména low cost letům, charterové a vnitrostátní přepravě.

 • EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL) má jeden terminál rozdělený na francouzskou a švýcarskou část. Letiště Basilej leží na samém francouzsko-švýcarsko-německém trojmezí. Autobusy linek BVB vás zavezou do švýcarského Baselu. Autobusy Metrocars spojují letiště s nádražím St. Louis, odkud se dostanete vlakem do Mulhouse ve Francii. Freiburger Reisedienst provozuje linky autobusu mezi letištěm a Freiburgem v Německu.

 • Letiště Nikola Tesla Bělehrad (BEG) leží v Srbsku, 18 km od hlavního města Bělehradu. Z letiště se do Bělehradu dostanete autobusem městské dopravy č. 72, který odjíždí každých 30 min a zaveze vás do stanice Zeleny venac. Použít můžete i autobusy JAT, které jedou přes hlavní nádraží na náměstí Slavija.

Vybrané destinace

Poslední články

 • Pohodlné cestování letadlem si lze zajistit už při koupi letenky. Správným výběrem letecké společnosti, časů odletu a příletu a také případného přestupu můžete ušetřit tisíce korun a vyhnout se zbytečným komplikacím. Jak na to?

 • Někdy to může být úplný horor. Dlouhý let přes oceán a vy sedíte uprostřed pěti sedaček. V noci se nemůžete obrátit ani na bok a na záchod se už vůbec neprobojujete. Takových problémů se můžete vyvarovat, pokud si o dotyčné lince předem najdete co nejdetailnější informace.