Levné letenky Almaty

Letiště Alma-Ata  Almaty (ALA) má 1 terminál. Nachází se cca 20 km severovýchodně od Almaty (1,2 mil obyv.), dříve hlavního města středoasijského Kazachstánu; od roku 1997 je hlavním městem této rozsáhlé země Astana. Veřejná doprava z letiště: autobus č. 79; ve městě jezdí autobusy a trolejbusy. Veřejná doprava zajíždí i do okolních turisticky zajímavých středisek, např. horského střediska Medeo. Vlaky a autobusy pak vyjíždějí z Almaty do celé země i do sousedících států, včetně Číny. Noční expres zvládne 1000 km dlouhou trať Almaty – Astana za 13 hodin.

Ubytování v Almaty nabídne Hotel Tranzit, Hotel Zhetisu, Hotel Bezkana, Hotel Ambasador nebo Hotel Kazakstan.
 

Z Prahy do Almaty v Kazachstánu létá přímá linka ČSA. Lety s přestupem nabídne například Aerosvit, Turkish Airlines, Lufthansa nebo Air Astana.

 

Levné letenky Almaty - pomoc s vyhledáváním

Pokud potřebujete jakoukoli pomoc při vyhledávání Vašeho letu, vyplňte následující formulář a naši pracovníci Vás v nejbližší době kontaktují.

*
*
*
*
*
*
*
*

Vybrané destinace

Poslední články

  • Pohodlné cestování letadlem si lze zajistit už při koupi letenky. Správným výběrem letecké společnosti, časů odletu a příletu a také případného přestupu můžete ušetřit tisíce korun a vyhnout se zbytečným komplikacím. Jak na to?

  • Někdy to může být úplný horor. Dlouhý let přes oceán a vy sedíte uprostřed pěti sedaček. V noci se nemůžete obrátit ani na bok a na záchod se už vůbec neprobojujete. Takových problémů se můžete vyvarovat, pokud si o dotyčné lince předem najdete co nejdetailnější informace.