Levné letenky Glasgow

Letiště Glasgow (GLA) leží ve Velké Británii, 13 km západně od města Glasgow, poblíž měst Renfrew a Paisle. Letiště má 1 terminál. Prozatím se lze dopravit z letiště Glasgow do centra města pouze autobusem, neboť přímé vlakové spojení je ve výstavbě. Vybrat si můžete z několika spojů, pro které platí stejné cestovní časy, jež se pohybují při cestě do Glasgow kolem 25 minut. Spoj s označením Glasgow Flyer č. 500 jezdí nejčastěji, téměř každých 7 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 4.20 GBP a zpáteční koupíte za 6.20 GBP. Dalším spojem je Airport Link č.905, který jezdí každých 20 minut a prodává jízdenky v jednom směru za 3 GBP, respektive zpáteční za 5 GBP. Nejlevnější je spoj číslo 747 za 2.90 GBP v jednom směru. Celodenní s neomezeným počtem jízd se prodává za cenu 3.20 GBP. Jezdí ovšem pouze po 30 minutách. Na nejbližší železniční stanici Paisley Gilmour Street je to necelé 2 km. Dostanete se na ni snadno městským autobusem číslo 60. Z této stanice můžete vyrazit vlakem jak do Glasgow, tak i do Edinburghu, kam jezdí v obou směrech každých 10 minut. Vlakové jízdenky se prodávají i z/na letiště Glasgow Airport a zahrnují i jízdu autobusem. Do Glasgow stojí tato kombinovaná jízdenka v jednom směru 2.65 GBP a denní zpáteční 4.10 GBP. Ve směru do Edinburghu je jednosměrná jízdenka za 12 GBP a denní zpáteční za 21.90 GBP.

Přespat můžete v blízkosti letiště v hotelích Ramada Glasgow Airport Hotel , Express by Holiday Inn Glasgow Airport, Travelodge Glasgow Airport Hotel a Holiday Inn Glasgow Airport.

V současné době nelétá do Glasgowa ve Velké Británii přímo z Prahy žádná letecká společnost. Lety do Glasgowa s přestupem nabízí například British Airways nebo KLM.

Levné letenky Glasgow - pomoc s vyhledáváním

Pokud potřebujete jakoukoli pomoc při vyhledávání Vašeho letu, vyplňte následující formulář a naši pracovníci Vás v nejbližší době kontaktují.

*
*
*
*
*
*
*
*

Vybrané destinace

Poslední články

  • Pohodlné cestování letadlem si lze zajistit už při koupi letenky. Správným výběrem letecké společnosti, časů odletu a příletu a také případného přestupu můžete ušetřit tisíce korun a vyhnout se zbytečným komplikacím. Jak na to?

  • Někdy to může být úplný horor. Dlouhý let přes oceán a vy sedíte uprostřed pěti sedaček. V noci se nemůžete obrátit ani na bok a na záchod se už vůbec neprobojujete. Takových problémů se můžete vyvarovat, pokud si o dotyčné lince předem najdete co nejdetailnější informace.