Levné letenky Moskva

Prvním z letišť v Moskvě je Domodedovo (DME). Letiště má 2 terminály a leží 34 km jižně od Moskvy. Jeden z nich slouží domácí přepravě a druhý mezinárodním linkám. Terminály jsou od sebe vzdáleny  v docházkové vzdálenosti. Letiště je spojeno rychlovlakem Aeroexpress  s nádražím Paveleckij.  Cesta trvá 40 min a mnohé aerolinie dávají svým cestujícím volnou jízdenku na tento vlak do Moskvy. Kromě Aeroexpressu můžete použít i linky příměstského vlaku, cesta do centra Moskvy vám ovšem v takovém případě bude trvat kolem 70 min. Autobusová kyvadlová doprava vás může dovézt z letiště ke stanici metra Domodědovskaja a cesta trvá přibližně 30 min. Nástupní místo autobusu směřujícího do Moskvy je v pravém křídle terminálu.

Druhým moskevským letištěm je Šeremetěvo (SVO), které  leží 29 km severozápadně od Moskvy. Letiště má dva terminály. Do Moskvy se z něho dostanete linkou vlaku mířící na Savojlovské nádraží a stanici Lobnija. K tomuto vlakovému spoji se dostanete autobusovou kyvadlovou dopravou. Expresní autobusy do Moskvy staví u Terminálu 1 i Terminálu 2 a jezdí 24 h denně. Autobus městské dopravy č. 851 jede ke stanici metra Rechnoj a autobus č. 817 k metru Planernaja.

Na letiště Moskva Šeremetěvo přiletíte z Prahy s ČSA nebo Aeroflotem.

 

Třetím letištěm je Moskva Vnukovo (VKO), které je vybaveno 2 terminály (terminál B /V/ pro mezinárodní, terminál D pro vnitrostátní lety). Nachází se poblíž města Odintsovo (140.tis.obyv.), na jihozápadním okraji Moskvy, 11 km od okruhu Moskvy, 38 km od centra.
Pro dopravu z letiště je nejlepší použít expresní autobus s cílovou stanicí metra Jugozapadnaja, cesta trvá asi 50 minut. Dále můžete využít vlaky kategorie „Air Express“, které jezdí každou hodinu od 7 ráno do půlnoci a zvládnou cestu do centra Moskvy za 35 minut, cena 120 rublů. V železniční stanici Moskva – Kyjevské nádraží je otevřena přepážka „check-in“, která umožňuje leteckým cestujícím podat zavazadla k odbavení. Další spoj jezdí z moskevského Savelovského nádraží ze stanice Lobňa od 7 do deseti večer, cesta trvá 30 minut a stojí 80 rublů.

Levné letenky Moskva - pomoc s vyhledáváním

Pokud potřebujete jakoukoli pomoc při vyhledávání Vašeho letu, vyplňte následující formulář a naši pracovníci Vás v nejbližší době kontaktují.

*
*
*
*
*
*
*
*

Vybrané destinace

Poslední články

  • Pohodlné cestování letadlem si lze zajistit už při koupi letenky. Správným výběrem letecké společnosti, časů odletu a příletu a také případného přestupu můžete ušetřit tisíce korun a vyhnout se zbytečným komplikacím. Jak na to?

  • Někdy to může být úplný horor. Dlouhý let přes oceán a vy sedíte uprostřed pěti sedaček. V noci se nemůžete obrátit ani na bok a na záchod se už vůbec neprobojujete. Takových problémů se můžete vyvarovat, pokud si o dotyčné lince předem najdete co nejdetailnější informace.