Alitalia

Problémová letecká společnost Alitalia nezažívá nejlepší časy, ačkoli před dvěma lety se zdálo, že její dny jsou definitivně sečteny. Italská vláda však společně se soukromými investory podala aerolinkám pomocnou ruku a Alitalia v propojení s další italskou společností Air One stále žije. Základnami aerolinií jsou letiště Rome Fiumicino a Milano Malpensa. Alitalia létá do řady destinací v Americe, Asii, Africe i Evropě. Společnost provozuje 148 letadel typů Boeing, Airbus, Embraer a MD. Je členem aliance Sky Team.

Vybrané destinace

Poslední články

  • Pohodlné cestování letadlem si lze zajistit už při koupi letenky. Správným výběrem letecké společnosti, časů odletu a příletu a také případného přestupu můžete ušetřit tisíce korun a vyhnout se zbytečným komplikacím. Jak na to?

  • Někdy to může být úplný horor. Dlouhý let přes oceán a vy sedíte uprostřed pěti sedaček. V noci se nemůžete obrátit ani na bok a na záchod se už vůbec neprobojujete. Takových problémů se můžete vyvarovat, pokud si o dotyčné lince předem najdete co nejdetailnější informace.