Levné letenky Londýn

Nejznámější a největší evropské letiště je londýnské Heathrow (LHR). Letiště je situované asi 25 km západně od Londýna, má 5 terminálů, které spojuje bezplatný vlak. Do Londýna se lze dostat během 20 min linkou vlaku Heathrow Express. Oproti jiným londýnským letištím má výhodu, že s centrem Londýna je spojené i linkou metra Piccadilly Line, doba jízdy do města je asi 50 min. Ze zastávek před všemi terminály odjíží autobusy společnosti National Express směr Victoria Station.     V noci můžete k cestě do Londýna použít autobus N9.

Přespat můžete v Hilton Heathrow kousek od Terminálu 4, další možností jsou Jury's Inn Heathrow, Marriott London Heathrow, Novotel London Heathrow nebo Radisson Edwardian Heathrow.

Na letiště Londýn Heathrow z Prahy směřují přímé lety ČSA a British Airways.

 Dalším z londýnských letišť je Gatwick (LGW), nacházející se asi 45 km jižně od Londýna. Má dva terminály spojené vláčkem, do Londýna se dostanete vlakem Gatwick Express. Odlety z Gatwicku vás čekají, pokud cestujete například do karibské oblasti.

Z Prahy létá na letiště Londýn Gatwick společnost EasyJet.

Přibližně 50 km SZ od Londýna leží letiště Luton (LTN). S centrem Londýna jej spojují linky příměstských vlaků. Letiště Luton slouží zejména low-cost přepravcům, přistanete na něm například při letu z Prahy se společností Wizz Air.

Ve vzdálenosti 48 km SV od Londýna leží letiště Stansted (STN). S Prahou spojuje letiště Stansted společnost EasyJet, z Brna sem léta Ryanair. S Londýnem je spojeno linkami vlaku Stansted Express.

Levné letenky Londýn - pomoc s vyhledáváním

Pokud potřebujete jakoukoli pomoc při vyhledávání Vašeho letu, vyplňte následující formulář a naši pracovníci Vás v nejbližší době kontaktují.

*
*
*
*
*
*
*
*

Vybrané destinace

Poslední články

  • Pohodlné cestování letadlem si lze zajistit už při koupi letenky. Správným výběrem letecké společnosti, časů odletu a příletu a také případného přestupu můžete ušetřit tisíce korun a vyhnout se zbytečným komplikacím. Jak na to?

  • Někdy to může být úplný horor. Dlouhý let přes oceán a vy sedíte uprostřed pěti sedaček. V noci se nemůžete obrátit ani na bok a na záchod se už vůbec neprobojujete. Takových problémů se můžete vyvarovat, pokud si o dotyčné lince předem najdete co nejdetailnější informace.