Levné letenky Riga

Mezinárodní letiště v Rize (RIX) se nachází 13 km východně od centra, je to nejrušnější pobaltské letiště. Cestujícím zatím slouží 1 terminál, další je ve výstavbě. Spojení s městem zajišťuje autobusová linka po 20 až 30 minutách - číslo autobusu 22, případně 22A. Na autobusovou zastávku se dostanete po 200 m chůze přes parkoviště před terminálem, do centra (na hlavní rižské nádraží) dojedete za půl hodiny. Cena jednosměrné jízdenky je 0,40 LVL (lotyšský lat), 1EUR = 0,7 LVL.
Riga, hlavní město Lotyšska, leží na řece Daugava (Západní Dvina), 15 km od jejího ústí do Rižského zálivu. . Autobusy nebo „električka“ vás dopraví do přímořského letoviska Jurmala, ležícího asi 30 km západně od Rigy. Můžete se sem vypravit i lodí po Daugavě.
Hodinu jízdy autobusem (vlakem je cesta mnohem delší) vám potrvá cesta do Siguldy. Baltické námořní trajekty mají terminál umístěn v Rize, severně od Starého Města.

Ubytování poblíž letiště nabídne Elefant Hotel; v centru Rigy pak například Hotel Irina, Hotel Laine, Hotel Forums, Europa City Riga nebo Hotel Tia.

Z Prahy do Rigy létá přímá linka ČSA. Lety s přestupem nabídne řada společností, mezi jinými SAS, Finnair, Lufthansa nebo Air Baltic.

Levné letenky Riga - pomoc s vyhledáváním

Pokud potřebujete jakoukoli pomoc při vyhledávání Vašeho letu, vyplňte následující formulář a naši pracovníci Vás v nejbližší době kontaktují.

*
*
*
*
*
*
*
*

Vybrané destinace

Poslední články

  • Pohodlné cestování letadlem si lze zajistit už při koupi letenky. Správným výběrem letecké společnosti, časů odletu a příletu a také případného přestupu můžete ušetřit tisíce korun a vyhnout se zbytečným komplikacím. Jak na to?

  • Někdy to může být úplný horor. Dlouhý let přes oceán a vy sedíte uprostřed pěti sedaček. V noci se nemůžete obrátit ani na bok a na záchod se už vůbec neprobojujete. Takových problémů se můžete vyvarovat, pokud si o dotyčné lince předem najdete co nejdetailnější informace.